Od 5. do 7. maja v Berlinu poteka 19. sejem CWIEME, najpomembnejše evropsko in globalno stičišče inovativnih proizvajalcev tehnologij in materialov za elektromotorje, na katerem razstavlja tudi Hidria. Poleg predstavitve novosti se je sejem izkoristilo tudi za dokončanje pomembnega, 30 milijonov evrov vrednega projekta dobave ključnih delov pogonskega elektromotorja.
Ta se bo prednostno vgrajeval v Audijeve, pa tudi nekatere druge modele avtomobilov prihodnosti s hibridnim elektro pogonom. S tem dogovorom nadgrajujemo že predhodno dogovorjene dobave ključnih delov hibridnih pogonov Peugeotu, Volvu, Volkswagnu, Renaultu, Mercedesu in Chryslerju, s čimer potrjujemo, da si sodobnega električno gnanega avtomobila brez naše prisotnosti na pogonskem elektromotorju kmalu ne bo več moč predstavljati.
Avtomobilske proizvajalce smo znova prepričali z inovativnostjo in kakovostjo, ki smo jo tokrat uporabili pri razvoju in izdelavi sistema elektromotorja in generatorja v tako imenovanih »mehkih hibridih«. Hidriin sistem avtomobilu omogoča dodatno moč pri pospeševanju, pri zaviranju ali vožnji navzdol pa proizvaja električno energijo in polni baterije, potrebne za zagon motorja z notranjim izgorevanjem in pogonsko električno asistenco. Sistem se bo v avtomobile srednjega in višjega cenovnega razreda začel vgrajevati v letu 2016, z njim pa bo predvidoma opremljenih okrog pol milijona avtomobilov na leto.
Sodobne zelene mobilnosti si kmalu ne bo več mogoče predstavljati brez pogonskih elektromotorjev. Na tem področju se Hidria razvija v enega vodilnih globalnih ponudnikov inovativnih rešitev ključnih delov elektromotorja. S svojimi inovativnimi rešitvami smo prepričali že marsikaterega zahtevnega proizvajalca avtomobilov, pa tudi letal, medicinskih pripomočkov, črpalk, ročnih orodij in drugih izdelkov.
Berlinski sejem CWIEME je odlična priložnost za zaključevanje pomembnih projektov, kar se v Hidrii še kako dobro zavedamo, saj smo na sejmu prisotni že več kot 10 let. Skupaj s preko 750-imi globalnimi ponudniki in proizvajalci najnovejših tehnologij in sistemov za elektromotorje pomembno vplivamo na razvoj naprav, brez katerih dandanašnje življenje in delo ne bi moglo potekati na način, kot smo ga vajeni.